„Znasz li ten kraj?…”

W ramach obchodów Dni Kultury Europejskiej w Szkołach „PROFESJA” w Radomiu w dniu 23 maja odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Znasz li ten kraj?…” To już trzecia edycja konkursu,...

W ramach obchodów Dni Kultury Europejskiej w Szkołach „PROFESJA” w Radomiu w dniu 23 maja odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Znasz li ten kraj?…”

To już trzecia edycja konkursu, który ma na celu przybliżenie uczniom historii, tradycji i kultury krajów Unii Europejskiej.

O pierwsze miejsce walczyli uczniowie i uczennice reprezentujący Włochy, Hiszpanię, Francję i Polskę. Uczestnicy przygotowali potrawy oraz występy artystyczne w tematyce danego kraju.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 3 TŻ – Włochy. Większość klasy to uczniowie, którzy odbyli praktyki zawodowe w Sistema Turismo w Rimini. Staż zaowocował nie tylko znajomością kuchni i obyczajów włoskich, ale i muzyki, czego dowodem było rozbrajające wykonanie piosenki Toto Cotugno „Lasciatemi cantare”.

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia ponownie w Rimni.

Categories
News_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY