Podczas praktyk…

Witam ponownie w naszej podróży z ECVET. Po przeglądnięciu wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia procedury przed wyjazdem uczniów od razu przejdziemy do kolejnej fazy: DURING MOBILITY. Po przygotowaniu MOU...

Witam ponownie w naszej podróży z ECVET.

Po przeglądnięciu wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia procedury przed wyjazdem uczniów od razu przejdziemy do kolejnej fazy: DURING MOBILITY.

Po przygotowaniu MOU – zdefiniowaniu jednostek efektów uczenia się (Units of Learning Outcomes – LO) instytucja macierzysta wyłania beneficjenta projektu i przygotowuje Learning Agreement.

Na papierze wszystko wygląda perfekcyjnie, teraz tylko uczniowie muszą wsiąść w samolot do kraju przyjmującego i zacząć praktyki. Bułka z masłem, prawda?

Jest jedno pytanie, które pojawia się w tym momencie: kto właściwie weryfikuje to czy uczniowie codziennie chodzą na praktyki? Jak można udowodnić, że uczniowie będą robili to, co ustaliliśmy w dokumentach?

Kiedy składamy ECVET Unia Europejska wymaga, żeby zapewnić dowód (Proof of Evidence).

Dowód jest potrzebny ponieważ pozwala każdej ze stron zaangażowanej w projekt dowiedzieć się nie tylko co uczniowie wypracowali ale także jak tego dokonali. Czy ich wiedza w danym temacie była wystarczająca do podjęcia pracy w innym kraju? Jak mentor ocenia ich pracę?

Żeby odpowiedzieć na te pytania organizacja wysyłająca powinna znaleźć sposób, żeby zaimplementować Proof of Evidenvce, który pozwoli przedstawić zadania i osiągnięcia uczniów podczas praktyk.

Categories
Projects & Certificates_Polskie

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY