Podczas praktyk…

Witam ponownie w naszej podróży z ECVET. Po przeglądnięciu wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia procedury przed wyjazdem uczniów od razu przejdziemy do kolejnej fazy: DURING MOBILITY. Po przygotowaniu MOU...

Witam ponownie w naszej podróży z ECVET.

Po przeglądnięciu wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia procedury przed wyjazdem uczniów od razu przejdziemy do kolejnej fazy: DURING MOBILITY.

Po przygotowaniu MOU – zdefiniowaniu jednostek efektów uczenia się (Units of Learning Outcomes – LO) instytucja macierzysta wyłania beneficjenta projektu i przygotowuje Learning Agreement.

Na papierze wszystko wygląda perfekcyjnie, teraz tylko uczniowie muszą wsiąść w samolot do kraju przyjmującego i zacząć praktyki. Bułka z masłem, prawda?

Jest jedno pytanie, które pojawia się w tym momencie: kto właściwie weryfikuje to czy uczniowie codziennie chodzą na praktyki? Jak można udowodnić, że uczniowie będą robili to, co ustaliliśmy w dokumentach?

Kiedy składamy ECVET Unia Europejska wymaga, żeby zapewnić dowód (Proof of Evidence).

Dowód jest potrzebny ponieważ pozwala każdej ze stron zaangażowanej w projekt dowiedzieć się nie tylko co uczniowie wypracowali ale także jak tego dokonali. Czy ich wiedza w danym temacie była wystarczająca do podjęcia pracy w innym kraju? Jak mentor ocenia ich pracę?

Żeby odpowiedzieć na te pytania organizacja wysyłająca powinna znaleźć sposób, żeby zaimplementować Proof of Evidenvce, który pozwoli przedstawić zadania i osiągnięcia uczniów podczas praktyk.

Categories
Projects & Certificates_Polskie

With a Master Degree in Labour Studies and now working through a CIPD qualification in HR & LD, she is the Training Director of Training Vision, Portsmouth.
Sociable, communicative and interested in travelling and training on mobility, since 2012 Federica has started studying and implementing ECVET procedure. Today Federica is the responsible person for the ECVET implementation for ETN and the author of “Let’s Certify”, a dedicate space where you can get ECVET’S tricks and tips.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY