Kilka wskazówek przed pisaniem projektu

Już niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Wiele osób rozpocznie pisanie nowego projektu Erasmus. Pod spodem kilka wskazówek co można zrobić i nad czym się zastanowić, aby później ułatwić sobie...

Już niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Wiele osób rozpocznie pisanie nowego projektu Erasmus. Pod spodem kilka wskazówek co można zrobić i nad czym się zastanowić, aby później ułatwić sobie pracę.

 

KRAJ

Przemyślmy w jakim kraju chcielibyśmy, aby uczniowie odbyli staż. Być może kucharze we Włoszech lub Hiszpanii ze względu na ciekawą kuchnię, mechanicy w Niemczech gdyż nasi sąsiedzi są bardzo rozwinięci przemysłowo, Anglia jeśli zależy nam aby uczniowie podszkolili ten język.

 

DOBRY PARTNER

To jeden z najważniejszych aspektów projektu. Partner musi mieć doświadczenie, być zaufany. Poszukajmy w Internecie, porozmawiajmy z innymi szkołami, które brały udział w projektach europejskich. Pytajmy partnera o referencje i doświadczenie w ramach współpracy ze szkołami z Polski.

 

WYBÓR UCZNIÓW

Zdecydujmy dla jakiej grupy uczniów chcemy pisać projekt. Czy chcemy, aby praktykę zagraniczną odbyli jedynie najlepsi, czy chcemy dać szansę jak największej liczbie uczniów i jak uzasadnimy to we wniosku.

 

PLAN PRAKTYK

Możemy sami zaproponować partnerowi stworzony przez nas plan, lub poprosić o jego przygotowanie partnera. Pamiętajmy aby zadania nie były zbyt trudne, muszą być one możliwe do wykonania przez uczniów.

 

EUROPEJSKI PLAN ROZWOJU SZKOŁY

Jest on bardzo ważny, na nim opiera się pomysł na projekt. W jednym z poprzednich artykułów znajduje się wiele cennych wskazówek dotyczących właśnie tego planu.

Życzę miłego powrotu do pracy.

Categories
Learning by moving_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY