Rodziny goszczące w Maladze

Tribeka Traning lab współpracuję z rodzinami goszczącymi od początku założenia firmy w 2014 roku, na terenie miasta Málaga. Nasze rodziny mają doświadczenie w goszczeniu polskich uczniów, przygotowani są na...

Tribeka Traning lab współpracuję z rodzinami goszczącymi od początku założenia firmy w 2014 roku, na terenie miasta Málaga. Nasze rodziny mają doświadczenie w goszczeniu polskich uczniów, przygotowani są na różnice kulturowe i obyczajowe jakie nas dzielą. Wiedzą i rozumieją, że nie przepadamy za późnymi kolacjami i słodkimi śniadaniami ☺ Każda z nich przynajmniej raz została odwiedzona przez pracowników Tribeki.

Rodziny goszczące aby rozpocząć z nami współpracę muszą przejść proces przygotowawczy i starannie zorganizować się do przyjęcia uczniów. Pracownicy Tribeki zawsze nadzorują pracę Rodzin i są w stałym kontakcie z uczniami, nauczycielami jak i członkami rodzin. Mieszkańcy Malagi to osoby otwarte, sympatyczne,bezpośrednie, zawsze gotowe do pomocy i bardzo gościnne.

Z aplikacji nadesłanych przez szkoły wiemy, który uczeń jest alergikiem bądź diabetykiem, czy są wśród uczniów wegetarianie czy weganie i Rodziny dobierane są do potrzeb naszych partnerów, także staramy się aby wszyscy mieszkali niedaleko siebie. Wiele razy zdarza się, że mieszkańcy Malagi znają się między sobą, to na przykład sąsiedzi, którzy mieszkają na jednej ulicy. Podczas przyjazdu naszych uczniów, rodziny goszczące czekają na wyznaczonych przez nas miejscach i zawsze odprowadzają uczniów do naszej firmy na pierwsze spotkanie z tutorem.

Mimo barier językowych uczniowie zawsze znajdują sposób aby porozumieć się ze swoimi hiszpańskimi rodzicami. Dlaczego uważam, że rodziny goszczące to świetny pomysł na zakwaterowanie podczas odbywania praktyk? Bo nigdzie indziej nie pozna się prawdziwej, malagijskiej kultury bardziej niż wśród jej mieszkańców. Bycie częścią hiszpańskiej rodziny to wielka frajda i przygoda, świetna okazja, żeby podszkolić język, podglądnąć jak przygotowuje się hiszpańską tortille de patatas czy paelle, a także niezliczona dawka hiszpańskiego temperamentu. Mieszkając 3000 km od domu, mogę przyznać, że Hiszpanie zagwarantowali mi prawdziwie rodzinną atmosferę i wierzę, że nasi uczniowie mogą potwierdzić moje slowa☺ Sprawdźcie sami zdjęcia i nadesłane opinie uczestników projektów w Tribeka Training lab.

Podczas mojego miesięcznego pobytu w Maladze, mieszkałam u Pani Josephiny Perez i jej rodziny. Z wielkim sentymentem wspominam ten czas, gdyż Fina i pozostali domownicy stworzyli niezwykle przyjazną atmosferę, co spowodowało, że mogłam się poczuć niemalże jak członek rodziny. Wdzięczna jestem im za to iż przez ten krótki czas jaki tam byłam, starali się przybliżyć mi tradycje, kulturę, język i niezwykłe smaki kuchni hiszpańskiej.
        Pani Beata P. z ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 5 W LOPUSZNIE

 

Mieszkałam w Maladze miesiąc u bardzo sympatycznej rodziny. Mimo barier językowych dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Pani Ana zawsze dbała o to żebyśmy czuli się swobodnie. Po praktykach z przyjemnością wracaliśmy do domu. Cieszę się że to właśnie do nich trafiłam, pobyt w ich rodzinie na zawsze zostanie mi w pamięci.
     Martyna G. Z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GLIWICACH

 

Categories
Learning by movingTribeka_Polskie

University graduate of Polish philology (specialization in Logopedics) at University of Wroclaw. Training Tutor at Tribeka Training LAB, Polish mind with Spanish spirit.
She loves Andalusia, salsa and good cuisine.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY