Witaj szkoło

Miesiące oczekiwania, solarium i diety cud aby olśniewać na plaży, przeglądanie ofert wakacyjnych…i w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że 1 września już za progiem. Uczniowie opieszale przygotowują plecaki...

Miesiące oczekiwania, solarium i diety cud aby olśniewać na plaży, przeglądanie ofert wakacyjnych…i w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że 1 września już za progiem.

Uczniowie opieszale przygotowują plecaki do szkoły, dorośli wracają po urlopie (jeszcze bardziej zmęczeni) do pracy, nawet maluchy niepocieszone myślą już o przedszkolu. Powrót do rzeczywistości po “holiday mode” bywa naprawdę traumatyczny 😉 Nie pozostaje nam nic innego jak znależć pozytywne strony kończącego się lata.

Przede wszystkim możemy schować bikini głęboko do szafy i zakończyć długotrwałą dietę.

Powrót do szkoły i pracy umożliwi nam spotkanie znajomych mimo, że wcześniej na niektórych nie mogliśmy patrzeć, to ich brak przez długie 2 miesiące sprawił, że aż za nimi zatęskniliśmy.

Parafrazując inżyniera Mamonia z kultowego “Rejsu” w wakacje w telewizji nic nie ma, bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Z nadejściem września wszystko się zmienia i nasze ukochane seriale, teleturnieje i inne zabijacze nudy wracają na antenę.

Koniec z nudą. Na koordynatorów czekają godziny pracy przy projektach europejskich. Oczywiście polski team ETN Ula, Kasia i Natalia są gotowe do wspólnej przygody z Erasmusem.

Dla nas przede wszystkim powrót jesieni wiąże się z wyjazdem do Polski.

Już niedługo czas seminariów. Wkrótce podamy miasta oraz konkretne daty.

Mamy nadzieję spotkać się ze wszystkimi.

Już nie możemy się doczekać.

 

Categories
Talking about_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY