ZYGMUNT BAUMAN

Wczoraj wszytkie ważne gazety na pierwszej stronie podały informacje o śmierci Zygmunta Baumana. Wybitny filozof był niezwykle popularny i ceniony na całym świecie. Twórca koncepcji “płynnej nowoczesności” zmuszał do...

Wczoraj wszytkie ważne gazety na pierwszej stronie podały informacje o śmierci Zygmunta Baumana.

Wybitny filozof był niezwykle popularny i ceniony na całym świecie.

Twórca koncepcji “płynnej nowoczesności” zmuszał do refleksji nad fragmentarycznością, niepewnością i niestabilnością jednostki w świecie konsumpcjonizmu i technologii.

Jedynym sposobem na poprawę płynności lokalnego i globalnego społeczeństwa jest edukacja, solidarność i wzajemny szacunek.

Zagubienie wartości, materializacja czynią nasze społeczeństwo kruchym i niestabilnym. Bauman pomagał zrozumieć jak ważna jest odpowiedzialność, ktora spoczywa na naszych barkach. Odpowiedzialność za przyszłe pokolenia, które zmierzą się z nowoczesnościa pogodzoną z klęska własnego projektu.

W pogoni za technologią i ogarnięci szałem konsumpcjonizmu, zatrzymajmy się na chwilę, poswięćmy czas dzieciom, które będą budować naszą przyszłość. Ocalmy szacunek dla drugiej osoby, uczucia, wartości, które są ponadczasowe jak: honor, odpowiedzialność, miłość.

Categories
Talking about_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*


banner magazine

La guida definitiva per scrivere un progetto di successo

banner magazine

banner magazine

banner magazine

banner magazine

banner magazine

banner magazine

banner magazine

banner magazine
banner magazine

RELATED BY