ZYGMUNT BAUMAN

Wczoraj wszytkie ważne gazety na pierwszej stronie podały informacje o śmierci Zygmunta Baumana. Wybitny filozof był niezwykle popularny i ceniony na całym świecie. Twórca koncepcji “płynnej nowoczesności” zmuszał do...

Wczoraj wszytkie ważne gazety na pierwszej stronie podały informacje o śmierci Zygmunta Baumana.

Wybitny filozof był niezwykle popularny i ceniony na całym świecie.

Twórca koncepcji “płynnej nowoczesności” zmuszał do refleksji nad fragmentarycznością, niepewnością i niestabilnością jednostki w świecie konsumpcjonizmu i technologii.

Jedynym sposobem na poprawę płynności lokalnego i globalnego społeczeństwa jest edukacja, solidarność i wzajemny szacunek.

Zagubienie wartości, materializacja czynią nasze społeczeństwo kruchym i niestabilnym. Bauman pomagał zrozumieć jak ważna jest odpowiedzialność, ktora spoczywa na naszych barkach. Odpowiedzialność za przyszłe pokolenia, które zmierzą się z nowoczesnościa pogodzoną z klęska własnego projektu.

W pogoni za technologią i ogarnięci szałem konsumpcjonizmu, zatrzymajmy się na chwilę, poswięćmy czas dzieciom, które będą budować naszą przyszłość. Ocalmy szacunek dla drugiej osoby, uczucia, wartości, które są ponadczasowe jak: honor, odpowiedzialność, miłość.

Categories
Talking about_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY