Kto i jak decyduje gdzie uczen odbędzie praktyki – Koordynator stażów

Jednym z najważniejszych aspektów praktyk jest wybranie dla ucznia odpowiedniego miejsca stażu. Zapewne zastanawiacie się kto i w jaki sposób wybiera dla Was adekwatne miejsce praktyk. W każdej z...
Giulia Scavone - koordynator stażów w naszej hiszpańskiej agencji Malaga

Giulia Scavone – Koordynator stażów w naszej hiszpańskiej agencji Malaga

Jednym z najważniejszych aspektów praktyk jest wybranie dla ucznia odpowiedniego miejsca stażu. Zapewne zastanawiacie się kto i w jaki sposób wybiera dla Was adekwatne miejsce praktyk.

W każdej z naszych 5 agencji pracuje koordynator stażów i jest to osoba odpowiedzialna za to właśnie zadanie.

Do koordynatora stażów przekazywane są wypełniane przez uczniów przed wyjazdem Application form. Dokument ten uzupełnia indywidualnie każdy uczestnik programu mobilności. Zawarte są w nim informacje o profilu zawodowym ucznia, jego oczekiwania, rola, którą chciałby objąć w czasie praktyk. Inne informacje, które wypełnia uczestnik to poziom znajomości języka, stan zdrowia. Wszystko co służy do jak najlepszej organizacji pobytu zagranicą.

Koordynator stażów to osoba, która ma doświadczenie zarówno w pracy z uczniami jak i w zakresie kontaktów z firmami goszczącymi. To osoba, która przeprowadza wnikliwą analizę potrzeb szkoleniowych uczestników. Służy również radą w zakresie wyboru firm goszczących przez uczniów. Organizuje seminaria i wizyty profesjonalne .

Koordynator stażów zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z szkoleniami i praktykami. Ustala lub kontroluje treść Learning Agreement (Porozumienie o programie zajęć) i współpracuje z firmami goszczącymi przy procedurze oceny wyników praktyk.

W naszych agencjach są to przede wszystkim osoby, które wkładają całe serce w swoją pracę i służą dobrą radą i pomocą.

Categories
Learning by moving_Polskie

Laureata in Filologia Polacca presso la Adam Mickiewicz University di Poznan. Attualmente lavora presso il Dipartimento di Cooperazione Internazionale di ETN; dopo il lavoro fa la mamma di Marco, 9 anni. Le sue passioni sono la letteratura, l’arte e preparare i dolci. Nella rubrica Tips and Tricks si occupa di curiosità e offre consigli a studenti e insegnanti.

No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY